Letectví.cz http://www.aeromedia.cz/predplatne
  Vojenské letectvo | Letecká doprava | Sport | Kosmonautika | Válečníci | PVO a raketová technika | Modelářství | Průmysl | Kalendárium | Výstavy, akce
   Home | AEROMEDIA, a.s. | e-Obchod | Kontakty | Inzerce | Linky  [ Vytvořit účet | Přihlásit se ]
Sociální sítě
 
 
Change language
 
 
Nastavení
 
 
Reklama
 
 
Další menu
 
 
Starší články
 
 
Menu - kategorie
 
· Denní zprávy ( 2.12.2016)
· Nehody ( 2.12.2016)
· Recenze (26.04.2010)
· Studie ( 1.12.2016)
· Válka v Iráku (22.01.2007)
 
Naši partneři
 
 
Průmysl a obchod ¦ Denní zprávy

CESSNA 172N EASTHAWK odlétl do Ruska

V ranních hodinách v sobotu 5. dubna 2003 odlétl z pražského ruzyňského letiště do Ruska k novému majiteli turistický letoun CESSNA 172N EASTHAWK poznávací značky OK-LOM (výr. č. 17273918), který je poháněn českým řadovým pístovým motorem LOM M 332C.

Stroj měl po plánované trati vedoucí přes Polsko, Bělorusko a Rusko přistát na svém novém domovském letišti Moskva-Tušino, kde má sídlo i nový vlastník letounu, společnost NEBO Servis, zastupující na ruském trhu například americké výrobce avioniky, spolupracující s předními tamními leteckými výrobci, z nichž můžeme namátkou jmenovat známé RSK MiG nebo Suchoj.

Jak nám řekl její prezident Boris Olegovič Nekrasov, první kontakty s LOM PRAHA s.p. jeho společnost navázala v loňském roce během moskevské letecké výstavy Dvigatěl. Jelikož nejsou v současné době v Rusku k dostání vhodné domácí sportovní a turistické letouny jsou stroje této kategorie dováženy ať už nové nebo létané ze západu. Jejich motory však nejsou certifikovány pro použití ruských benzínů a maziv, a západní jsou naopak drahá a obtížně dostupná. Proto jeho společnost zakoupila CESSNU modifikovanou v LOM PRAHA s.p. do provedení EASTHAWK, tedy poháněnou osvědčeným českým řadovým pístovým motorem M 332C, jenž je nejen v Rusku plně certifikován jak pro použití standardních paliv, tak i pro automobilový benzin. Dovezená CESSNA má být především používána k předvádění nové modifikace EASTHAWK. Uvedená ruská firma hodlá pak další letouny C 172N modifikovat již vlastními silami s použitím pohonné jednotky a zástavbového kitu, dovezených z ČR.

Tuto strategii potvrzuje i ředitel divize leteckých pístových motorů Ing. Miroslav Barnet z LOM PRAHA s.p., který zároveň dodává, že CESSNA 172N s motorem LOM M 332C by mohla být vhodným řešením pro ruský trh a to jak cenově, tak nároky na provoz. Před prodáním do Ruska prodělal stroj od poloviny loňského roku letové zkoušky v USA a v ČR (zde pod dohledem ÚCL) v trvání více než 60 hodin, během kterých prokázal dobré letové vlastnosti a optimální spotřebu paliva. Poté stroj koupil ruský zájemce. V prvním čtvrtletí tohoto roku se letoun podrobil zástavbě dalšího vybavení požadovaného zákazníkem. Následně byl stroj zalétán a ve čtvrtek 3. dubna proběhlo na letňanském letišti praktické přeškolení ruského pilota Stanislava Lebeděva českým pilotem Vítězslavem Nohelem. Na údržbě a opravách letounu OK-LOM v ČR se významně podílela a svými zkušenostmi přispěla firma TOMI Servis, s.r.o.

LOM PRAHA s.p. v současné době nabízí k dodání kompletní sady obsahující nejen motor LOM M 332C a dvoulistou vrtuli V 541 umožňující reverzování a praporování, ale také kompletní novou olejovou instalaci nebo například optimalizovaný tlumič výfuku.

(JnČ)

Středa, 9 dubna 2003 - 02:10 AM


 
Login
 
 

Nemáte uživatelský účet?
Můžete se zaregistrovat.
Registrovaní uživatelé mohou publikovat zprávy, psát komentáře, přispívat do diskuse atd.
 
Související odkazy
 
 
CESSNA 172N EASTHAWK odlétl do Ruska | Přihlásit se/Nový uživatel | 0 Komentářů
Za obsah komentářů zodpovídají přispivatelé, komentáře lze přidávat po přihlášení
Redakce Letectvi.cz - Email: online@aeromedia.cz

AEROMEDIA, a.s., Baranova 38, 130 00 Praha 3,
tel./fax (+420) 222 718 814 E-mail: obchod@aeromedia.cz
webmaster: ABSTRACT E-mail:info@abstract.cz
(c) Copyright AEROMEDIA, a.s. 2002
Publikování nebo šíření obsahu leteckého informačního serveru Letectví.cz je bez předchozího souhlasu zakázáno.
Server využívá agenturní zpravodajství ČTK.
Publikování nebo šíření obsahu zpráv ČTK je zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.
Page created in 0.70343089103699 seconds.