Letectví.cz http://www.aeromedia.cz/predplatne
  Vojenské letectvo | Letecká doprava | Sport | Kosmonautika | Válečníci | PVO a raketová technika | Modelářství | Průmysl | Kalendárium | Výstavy, akce
   Home | AEROMEDIA, a.s. | e-Obchod | Kontakty | Inzerce | Linky  [ Vytvořit účet | Přihlásit se ]
Sociální sítě
 
 
Change language
 
 
Nastavení
 
 
Reklama
 
 
Další menu
 
 
Starší články
 
 
Menu - kategorie
 
· Denní zprávy ( 2.12.2016)
· Nehody ( 2.12.2016)
· Recenze (26.04.2010)
· Studie ( 1.12.2016)
· Válka v Iráku (22.01.2007)
 
Naši partneři
 
 
Průmysl a obchod ¦ Denní zprávy

V ČR bude centrum turbovrtulových motorů GE Aviation

GE Aviation, divize letectví společnosti General Electric, oznámila svůj plán vystavět svoji novou centrálu pro vývoj, testování a výrobu turbovrtulových motorů v České republice. Celkem zde plánuje vytvořit více než 500 nových pracovních míst. Centrála – oficiálně nazvaná Turbovrtulové centrum excelence GE (GE Turboprop Center of Excellence) – představuje další z investic společnosti GE po celé Evropě na podporu vývoje a výroby turbovrtulových motorů.

Centrum začne v roce 2020 vyrábět moderní turbovrtulové motory ATP (Advanced Turboprop) pohánějící nový jednomotorový letoun americké společnosti Textron Aviation, který byl představen v listopadu 2015. Před otevřením centra bude GE Aviation v České republice tento motor vyvíjet a testovat. Investice je také výsledkem dlouhodobé strategie a spolupráce mezi GE Aviation a vládní agenturou CzechInvest s cílem podpořit rozvoj klíčových high-tech oborů v ČR.

„Zvažovaná investice společnosti General Electric je důkazem, že Česká republika je atraktivním místem pro zahraniční investory. Pokud se podaří investici zrealizovat, dojde v následujících letech k vytvoření více než 500 nových pracovních míst, což představuje 125 % nárůst zaměstnanců této firmy v České republice. Důležité je také to, že díky dnes podepsanému memorandu dojde ke zvyšování počtu kvalifikovaných lidí v tomto oboru a navýšení dalších aktivit mezi ČR a GE Aviation,“ uvedl předseda vlády Bohuslav Sobotka.

„Tato investice společnosti GE je dalším důkazem, že kroky naší vlády posunují Českou republiku do role technologického tygra Evropy,“ řekl Andrej Babiš, vicepremiér pro ekonomiku. „Naše kroky ke zvýšení konkurenceschopnosti a výkonu ekonomiky nesou výsledky a podporují vznik pracovních míst v high-tech oborech. Tato investice znamená také významné navýšení a diverzifikaci našeho exportu.“

GE Aviation tímto krokem kombinuje cenné zkušenosti ze stávajícího závodu v České republice, kde v roce 2012 zahájila výrobu turbovrtulových motorů série H s výkonem o rozsahu 750 - 850 koňských sil (shp), s revolučními technologiemi v oblasti komerčních proudových letadel se snahou zvýšit produkci turbovrtulových motorů v rozmezí 1000 až 2000 koňských sil, včetně ATP motoru pro Textron. Tento nový turbovrtulový motor dosahuje bezkonkurenčního celkového tlakového poměru (OPR) 16:1, díky čemuž dokáže ušetřit až 20 % spotřeby paliva a získá o 10 % vyšší letový výkon oproti konkurenci ve stejné třídě. Provozní doba je prodloužená na 4000 až 6000 letových hodin mezi generálními opravami, motor se dále vyznačuje skvělou retencí výkonu.

„Česká republika je pro GE důležitým technologickým a výrobním centrem s vysoce kvalifikovanými zaměstnanci, kteří podporují GE na trzích po celém světě. Spolupráce s vládou České republiky je při této nejnovější investici pro GE více než smysluplná. Vytvoří stovky lokálních pracovních míst, posílí naše regionální kapacity a vylepší naši globální inovační sít," řekl John Rice, viceprezident GE.

„GE Aviation v Praze od svého spuštění v roce 2008 dosáhla významných úspěchů. Zejména využitím robustního designu svého původního motoru Walter M601 a využitím 3D aerodynamických designových technik a pokročilých materiálů GE bylo možné vytvořit výkonnější, efektivnější a odolnější turbovrtulový motor řady H,“ prohlásil Brad Mottier, viceprezident divize obecného letectví a integrovaných systémů v GE Aviation. „V podobě nového českého centra excelence se ATP motory připojí k současným motorům série H, které byly vůbec poprvé vyvinuty, testovány a vyráběny mimo území Spojených států. Centrum bude vybaveno tím nejlepším z našich osvědčených technologií vhodných pro nejnovější řadu našich turbovrtulových motorů pohánějících letouny nové generace, jakým je například jednomotorový letoun od Textronu.“

V roce 2008 získala GE Aviation vybraná aktiva společnosti Walter Engines, a.s., české společnosti s více než devadesátiletou tradicí v oblasti letectví, a založila společnost GE Aviation Czech s.r.o. GE Aviation Czech se specializuje na projektování, výrobu a servis turbovrtulových motorů ve svém integrovaném výzkumném a vývojovém závodě v pražských Letňanech.

(GE/r)

Foto: GE Aviation

Pondělí, 18 ledna 2016 - 07:00 PM


 
Login
 
 

Nemáte uživatelský účet?
Můžete se zaregistrovat.
Registrovaní uživatelé mohou publikovat zprávy, psát komentáře, přispívat do diskuse atd.
 
Související odkazy
 
 
V ČR bude centrum turbovrtulových motorů GE Aviation | Přihlásit se/Nový uživatel | 0 Komentářů
Za obsah komentářů zodpovídají přispivatelé, komentáře lze přidávat po přihlášení
Redakce Letectvi.cz - Email: online@aeromedia.cz

AEROMEDIA, a.s., Baranova 38, 130 00 Praha 3,
tel./fax (+420) 222 718 814 E-mail: obchod@aeromedia.cz
webmaster: ABSTRACT E-mail:info@abstract.cz
(c) Copyright AEROMEDIA, a.s. 2002
Publikování nebo šíření obsahu leteckého informačního serveru Letectví.cz je bez předchozího souhlasu zakázáno.
Server využívá agenturní zpravodajství ČTK.
Publikování nebo šíření obsahu zpráv ČTK je zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.
Page created in 0.96484398841858 seconds.