Letectví.cz http://www.aeromedia.cz/predplatne
  Vojenské letectvo | Letecká doprava | Sport | Kosmonautika | Válečníci | PVO a raketová technika | Modelářství | Průmysl | Kalendárium | Výstavy, akce
   Home | AEROMEDIA, a.s. | e-Obchod | Kontakty | Inzerce | Linky  [ Vytvořit účet | Přihlásit se ]
Sociální sítě
 
 
Change language
 
 
Nastavení
 
 
Reklama
 
 
Další menu
 
 
Starší články
 
 
Menu - kategorie
 
· Denní zprávy ( 2.12.2016)
· Nehody ( 2.12.2016)
· Recenze (26.04.2010)
· Studie ( 1.12.2016)
· Válka v Iráku (22.01.2007)
 
Naši partneři
 
 
Výstavy, akce ¦ Denní zprávy

Německo partnerským státem letošních Dnů NATO

Spolková republika Německo přijala roli speciálního partnerského státu 16. Dnů NATO v Ostravě & 7. Dnů Vzdušných sil Armády České republiky, které se uskuteční ve dnech 17. a 18. září na mezinárodním letišti v Mošnově. Oficiálně to oznámil velvyslanec Německa v České republice Arndt Freiherr Freytag von Loringhoven na bezpečnostním semináři v Praze.

"Je pro nás velkou ctí, že se Německo stalo partnerskou zemí právě při letošním 15. výročí akce," uvádí Zbyněk Pavlačík, předseda Jagello 2000, hlavního organizátora akce.

Se sousedním Německem má Česká republika dlouholetou úspěšnou oboustrannou spolupráci v řadě bezpečnostních oblastí včetně letectva, pozemních sil, policie, celní správy, záchranářů a dalších složek. „S celou řadou konkrétních příkladů se pak budou moci návštěvníci seznámit v rámci naší akce. Německá účast bude nejrozsáhlejší v dosavadní tříleté historii konceptu speciální partnerské země, což nás samozřejmě velmi těší, neboť půjde o velmi unikátní záležitost," dodal Pavlačík.

Rozsáhlá prezentace Německa na letošních Dnech NATO & Dnech Vzdušných sil AČR zapadá do kontextu loni uzavřeného strategického dialogu mezi Českou republikou a Německem. Jedním z jeho témat je právě obrana.

„Německo si velice cení a přijímá českou nabídku stát se zvláštní partnerskou zemí na letošních Dnech NATO v Ostravě. Považujeme ji za příležitost ukázat spojeneckou solidaritu a partnerství v rámci Severoatlantické aliance,“ uvedl dnes německý velvyslanec v Praze Arndt Freiherr Freytag von Loringhoven na semináři o euroatlantické bezpečnosti, který se koná na půdě Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Německo plánuje v Ostravě představit celkem osm složek - za ozbrojené síly se představí pozemní síly, letectvo, námořnictvo a velitelství podpory, dále pak policie, celníci, Spolkový úřad pro technickou pomoc (THW) a Německý červený kříž. Půjde tak o komplexní prezentaci německého záchranného systému.

Jako první můžeme zveřejnit účast německých pozemních sil, které odprezentují šest kusů techniky – dva tanky Leopard, samohybnou houfnici Panzerhaubitze 2000, vyprošťovací vozidlo na pásovém podvozku Bergepanzer 3 Büffel, pokladač mostů Panzerschnellbrücke 2 a bojové vozidlo pěchoty Marder. V jednání je možnost prezentace jeho modernějšího nástupce Puma a dvou nejmodernějších vrtulníků Tiger a NH90, které se dosud v České republice nepředstavily.

Diváci se mohou těšit na dynamickou ukázku tanku Leopard (druhý kus se představí na statické ukázce) a vozidla Bergepanzer 3 Büffel.

"Podrobnosti o účasti dalších složek budeme zveřejňovat postupně. Přestože nejsou jednání uzavřena, můžeme již nyní říci, že se návštěvníci mají na co těšit," uzavírá Pavlačík.

Německo je v pořadí třetím speciálním partnerským státem Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR. Jako historicky první se této úlohy ujalo v roce 2014 Polsko, loni pak mohli návštěvníci akce ocenit rozsáhlou prezentaci Švédska.

Foto: Jagello 2000

Na viděnou na Dnech NATO v Ostravě & Dnech Vzdušných sil Armády České republiky!

Související články:
Řecký Zeus zkompletuje ostravský hattrick - pátek, 26. února 2016
Litva se na Dnech NATO představí v nejširším spektru - čtvrtek, 18. února 2016
Patrouille Suisse míří poprvé do ČR společně s F-18 Hornet! - úterý, 9. února 2016
Belgie v Mošnově převede F-16 Solo a Red Devils - pondělí, 8. února 2016
Stručné ohlédnutí za loňským ročníkem Dnů NATO - středa, 3. února 2016
Dny NATO nominovány mezi nejlepší evropské airshow - středa, 20. ledna 2016

Čtvrtek, 3 března 2016 - 12:23 PM


 
Login
 
 

Nemáte uživatelský účet?
Můžete se zaregistrovat.
Registrovaní uživatelé mohou publikovat zprávy, psát komentáře, přispívat do diskuse atd.
 
Související odkazy
 
 
Německo partnerským státem letošních Dnů NATO | Přihlásit se/Nový uživatel | 0 Komentářů
Za obsah komentářů zodpovídají přispivatelé, komentáře lze přidávat po přihlášení
Redakce Letectvi.cz - Email: online@aeromedia.cz

AEROMEDIA, a.s., Baranova 38, 130 00 Praha 3,
tel./fax (+420) 222 718 814 E-mail: obchod@aeromedia.cz
webmaster: ABSTRACT E-mail:info@abstract.cz
(c) Copyright AEROMEDIA, a.s. 2002
Publikování nebo šíření obsahu leteckého informačního serveru Letectví.cz je bez předchozího souhlasu zakázáno.
Server využívá agenturní zpravodajství ČTK.
Publikování nebo šíření obsahu zpráv ČTK je zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.
Page created in 0.70460104942322 seconds.