Letectví.cz http://www.aeromedia.cz/predplatne
  Vojenské letectvo | Letecká doprava | Sport | Kosmonautika | Válečníci | PVO a raketová technika | Modelářství | Průmysl | Kalendárium | Výstavy, akce
   Home | AEROMEDIA, a.s. | e-Obchod | Kontakty | Inzerce | Linky  [ Vytvořit účet | Přihlásit se ]
Sociální sítě
 
 
Change language
 
 
Nastavení
 
 
Reklama
 
 
Další menu
 
 
Starší články
 
 
Menu - kategorie
 
· Denní zprávy ( 2.12.2016)
· Nehody ( 2.12.2016)
· Recenze (26.04.2010)
· Studie ( 1.12.2016)
· Válka v Iráku (22.01.2007)
 
Naši partneři
 
 
Letecká doprava ¦ Nehody

Teroristický útok na letišti v Bruselu

Odletovou halou bruselského letiště Zaventem dnes krátce po 8.00 SEČ otřásly dva výbuchy. Jedna bomba explodoval u přepážky American Airlines, druhá u Brussels Airlines. Média v tuto chvíli informují, že zahynulo 14 lidí a další 81 utrpělo zranění. Útoky byly podle všech indicií sebevražedné. V terminálu bruselského letiště byl následně objeven a řízeně zneškodněn další tělní pás s náložemi, který patrně selhal.

Bruselské letiště na svém webu uvedlo, že letiště bylo po explozi uzavřeno, tedy byly zrušeny odlety a přílety, a cestující z postiženého terminálu evakuováni. Zastavena byla též na několik hodin vlaková doprava mezi terminály. Cestující v ostatních zónách letiště byli vyzváni, aby v klidu vyčkali na další informace. Letištní orgány žádaly, aby se lidé mířící na Zaventem letišti vyhnuli.

Poslední let, jenž byl z letiště Zaventem vypraven, odletěl ráno do Madridu. Do doby než bylo uzavřeno, přijalo letiště několik letů, včetně spoje z Prahy. Bruselské letiště mělo být po teroristických útocích uzavřeno do středy 6.00 SEČ. Nakonec však bylo rozhodnuto, že letiště Zaventem bude zavřeno i ve středu. O jeho případném otevření ve čtvrtek se rozhodne průběhu zítřka. Lety mířící do Bruselu jsou přesměrovávány na belgická letiště Charleroi, Ostende, Antverpy a Lutych, ale i v okolních zemích, například Frankfurt nad Mohanem.

Další exploze byla kolem 9.00 SEČ hlášena v bruselské stanici metra Maalbeek/Maelbeek v blízkosti institucí Evropské unie. Tam je nyní hlášeno 20 mrtvých a 106 zraněných, z toho 17 vážně. Výbuch v soupravě metra odjíždějící ze stanice Maalbeek zakouřil i okolní stanice Schuman a Arts-Loi/Kunst-Wet. Vedle bruselského metra byla v Bruselu zastavena tramvajová a autobusová doprava. Ulice Bruselu jsou přeplněny automobily, kolabuje i telefonní síť.

Před 14.00 SEČ se začaly objevovat zprávy, že na nádraží železniční linky spojující nizozemský Amsterodam s tamním letištěm Schiphol byl zadržen muž podezřelý z útoku na bruselském letišti, jedna ze zpráv dokonce hovoří o tom, že byl u něj nalezen kalašnikov, což by potvrzovalo dřívější informace od cestujících, kteří v době výbuchů na letišti slyšeli též střelbu. Policie dále zveřejnila fotografii trojice podezřelých mužů, z nichž zejména "ten v klobouku" je objektem číslo 1.

Dnes mělo být uskutečněno mezi Prahou a Bruselem celkem pět příletů a pět odletů. Poslední spoj z ČR odlétal do Bruselu dnes před 7.00 SEČ a byl jedním z posledních, které na Zaventemu před explozí přistály. Z Bruselu měl dnes v 8.30 SEČ odlétnout letoun Českých aerolinií na lince OK 631, ale zůstal společně s cestujícími uvězněn v Bruselu. Další dnešní lety Českých aerolinií a Brussels Airlines mezi Prahou a Bruselem, tj. tři odlety a čtyři přílety se podle oficiální zprávy neuskuteční.

V souvislosti s teroristickými útoky byla okamžitě přijata preventivní bezpečnostní opatření na Letišti Praha, v pražském metru a dalších klíčových objektech. Obdobně postupují i na Slovensku, například na Letišti M. R. Štefánika v Bratislavě. Jak v České, tak i ve Slovenské republice mimořádně zasedaly bezpečnostní rady států, které rozhodly o dalších krocích v zajištění bezpečnosti.

(KuJ)

Úterý, 22 března 2016 - 09:41 AM


 
Login
 
 

Nemáte uživatelský účet?
Můžete se zaregistrovat.
Registrovaní uživatelé mohou publikovat zprávy, psát komentáře, přispívat do diskuse atd.
 
Související odkazy
 
 
Teroristický útok na letišti v Bruselu | Přihlásit se/Nový uživatel | 0 Komentářů
Za obsah komentářů zodpovídají přispivatelé, komentáře lze přidávat po přihlášení
Redakce Letectvi.cz - Email: online@aeromedia.cz

AEROMEDIA, a.s., Baranova 38, 130 00 Praha 3,
tel./fax (+420) 222 718 814 E-mail: obchod@aeromedia.cz
webmaster: ABSTRACT E-mail:info@abstract.cz
(c) Copyright AEROMEDIA, a.s. 2002
Publikování nebo šíření obsahu leteckého informačního serveru Letectví.cz je bez předchozího souhlasu zakázáno.
Server využívá agenturní zpravodajství ČTK.
Publikování nebo šíření obsahu zpráv ČTK je zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.
Page created in 0.72193694114685 seconds.