GE Aviation zajistí servis motorů Boeingů 777X Emirates

Denní zprávy / Letecká doprava
Autor: redakce v 16.12. 2015 - 03:06 PM

[1]Společnost Emirates podepsala s GE Aviation dvanáctiletou servisní smlouvu OnPoint v hodnotě 16 miliard amerických dolarů na údržbu, opravy a revize (Maintenance, repair and overhaul – MRO) motorů GE9X, které budou pohánět flotilu 150 Boeingů 777X. K dnešnímu dni se jedná o nejobsáhlejší smlouvu tohoto typu, jež Emirates kdy podepsala.

Na letecké show v Dubaji v roce 2013 Emirates objednaly za 76 miliard amerických dolarů 150 dvoumotorových letadel Boeing 777X. Součástí této objednávky bylo i 300 motorů GE9X v hodnotě 16 miliard amerických dolarů dle příslušného ceníku. Zároveň se jednalo o největší objednávku komerčních proudových motorů v historii, kterou GE Aviation od letecké společnosti obdržela.

[2]Letecká společnost Emirates podepsala s GE Aviation také dvanáctiletou servisní smlouvu OnPoint v hodnotě 36 milionů amerických dolarů, která pokrývá údržbu a servis pro avioniku, elektrické rozvody a mechanické systémy všech letadel Emirates Boeing 777, které jsou aktuálně v provozu a dalších 44 objednaných Boeingů 777-300ER. Kromě údržby a servisu pro flotilu Boeingů 777 GE Aviation v rámci tohoto programu také posílí místní tým a skladové zásoby v Dubaji. Veškeré aktivity budou podpořeny světovými opravárenskými, revizními a logistickými centry GE ve Velké Británii, USA a Asii.

Řešení OnPoint jsou servisní smlouvy šité na míru provozním a finančním potřebám každého zákazníka v oblasti letectví. Dohody jsou navržené tak, aby pomohly snížit náklady klientů vlastnících letadla a zároveň zvýšit hodnotu těchto aktiv. Díky rozsáhlé celosvětové síti GE Aviation mohou dohody OnPoint zahrnovat generální opravy, leteckou podporu, dodávku nových i opravených provozuschopných dílů, opravy komponentů, modernizaci technologií, pronájem motorů, integrovanou podporu a diagnostiku systémů.

[3]Emirates je největším světovým provozovatelem Boeingů 777-300ER s motory GE90 (na snímku) s více než 100 letadly ve flotile a více než 44 kusy, které čekají na dodání. Emirates zároveň provozuje největší flotilu letadel A380, které jsou poháněné motory GP7200, jenž vyrábí Engine Alliance, společný podnik firem GE Aviation a Pratt & Whitney.

Vztah mezi GE Aviation a Emirates se rozšířil nad rámec poskytování a podpory proudových motorů. GE bude hrát klíčovou roli při rozvoji kapacit určených k revizi motorů a při výstavbě nového moderního centra pro údržbu motorů v Dubaji.

(EK/red)

Foto: Boeing, Emirates a GE Aviation

Původ článku: Letectví.cz
  http://www.letectvi.cz/letectvi/

Odkaz na článek je:
  http://www.letectvi.cz/letectvi/Article77928.html

Odkazy:
  [1] http://work.letectvi.cz/foto/doprava/2014/12/b777uae.jpg
  [2] http://work.letectvi.cz/foto/doprava/2015/12/ekge.jpg
  [3] http://work.letectvi.cz/foto/prumysl/2013/04/ge90_115b.jpg